Polski   |   English

Historia

KAEFER Group

W 1918 r. Carl KAEFER stworzył firmę specjalizująca się w dostawie materiałów izolacyjnych i usługach dla przemysłu stoczniowego. Jego pomysłem było użycie torfu do izolacji ścian w chłodniach – narodziła się wizja efektywności energetycznej.

Szybki rozwój firmy udowodnił, że Carl Kaefer świetnie wyczuł potrzebę czasów. Wkrótce rozwinięto nowe rynki i otworzono oddziały na całym świecie.

Od tego czasu, KAEFER stał się wiodącym dostawcą najbardziej profesjonalnych, kompleksowych usług i rozwiązań dla przemysłu, Marine & Offshore i firm budowlanych na świecie. Idea Carla KAEFERA pozostała istotna dla kolejnych pokoleń i nadal wiedzie firmę na drodze do przyszłych sukcesów.

WIEZAT

W 1988 roku powołano do życia Tarnowskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „WIEZAT” Sp. z o.o. Udziałowcami zostały Zakłady Azotowe
im. F. Dzierżyńskiego w Tarnowie oraz Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna
im. PKWN w Wierzchosławicach. Przedsiębiorstwo rozwija się i przekształca
w kierunku realizacji prac budowlanych oraz izolacyjnych i antykorozyjnych.

W roku 1991 Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. obejmują całość udziałów w przedsiębiorstwie i od tego momentu aż do 2009 roku stają się one jedynym właścicielem Spółki.

Działalność Spółki jest skierowana przede wszystkim na realizację prac inwestycyjnych i remontowych dla Zakładów Azotowych.

Koniec roku 2009 zapisał się w historii Spółki objęciem 100% udziałów przez firmę KAEFER SA. Tym samym 1 grudnia 2009 r. WIEZAT wszedł w struktury Grupy KAEFER.